Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ocak 2023 Perşembe

Gençlerin yüzde 23’ü, Yahudi Soykırımı’nın ‘abartıldığını’ düşünüyor

Hollanda’da yaşayan 40 yaş altı nüfusun yüzde 23’ü, Yahudi Soykırımı’nın ‘gerçek olmadığını’ ya da ‘fazlasıyla abartıldığını’ düşünüyor.

Yahudi Soykırımı’ndan sağ kalanlara destek veren ‘Claims Conference’ kuruluşunun yaptığı ankete göre, Hollanda’da yaşayan 40 yaş ve altı nüfusun yüzde 23’ü, Yahudi Soykırımı’nın ‘gerçek olmadığını’ ya da ‘fazlasıyla abartıldığını’ düşünüyor. 2018’de yapılan başka bir anket de, Hollandalı gençlerin üçte birinin ‘Holokost’ kelimesinin anlamını bilmediğini ortaya çıkarmıştı.

2 bin kişi arasında yapılan ankete katılanların yüzde 54’ünün soykırımda 6 milyon kişinin öldürüldüğünü bilmediği, yüzde 37’sinin ise 2 milyondan az kişinin öldürüldüğünü zannettiği tespit edildi. 

Uzmanlar, anket sonuçlarını ‘şok edici’ ve ‘endişe verici’ olarak niteledi. Soykırım Araştırmaları Enstitüsü’nden Kees Ribbens, ‘İnkarcılığın nedeni cehalet mi, ilgisizlik mi, yoksa gerçeklerin kasten çarpıtılması mı?’ ifadelerini kullandı.

Geri Dön 26 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN