Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2023 Cuma

Gençler ve göçmenler hayattan memnun değil

Yaşlı Hollandalıların hayattan duydukları memnuniyet son yıllarda artsa da, aynı durum gençler ve göçmenler için geçerli değil.

Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre, Hollanda’da 25-35 yaş grubundaki genç yetişkinler ve birinci/ikinci kuşak göçmenler, nüfusun geri kalanına göre hayatlarından daha memnun. Daha yaşlı Hollandalıların hayattan memnuniyeti ise 2019’da yapılan son araştırmaya göre arttı. 

İstatistik Ofisi’nin ‘Refah Monitörü’, vatandaşların hayattan memnuniyetini, maddi durum, sağlık, iş ve boş zaman, güvenlik, çevre gibi 13 göstergeye göre inceliyor. Genç yetişkinlerin durumu, bu 13 göstergeden sekizinde ortalamanın altında. 

Göçmenler ve gençler, özellikle işlerinden, maddi durumlarından, ve boş vakitlerinin azlığından şikayetçi. 35 yaşın üzerindekilerin ise geliri ortalamanın üzerinde, işlerinden memnunlar, ve kişi ve kurumlara güvenleri yüksek.

İstatistik Ofisi, Hollanda’da genel olarak hayat kalitesinin yüksek olduğunu, ancak özellikle iklim değişikliği, alım gücü ve sosyal çevre gibi konularda memnuniyetsizliğin arttığını kaydetti. Yetkililer, bu faktörler nedeniyle genç nesillerin eski kuşaklarla aynı refah seviyesine ulaşmasının zorlaştığını belirtti. 

Geri Dön 19 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN