Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Gazze protestoları üniversitelere sıçradı

Hollanda'da Gazze'ye destek amacıyla düzenlenen protestolar, üniversitelere de sıçradı. Amsterdam Üniversitesi'nde yüzlerce kişilik bir grup, üniversite binasını işgal ettiğini duyurdu.

Yerel basına yansıyan haberlere göre, protestocuların arasında maskeli kişilerin de olduğu ve uyku tulumu ile çadır gibi malzemeler getirdikleri gözlemlendi. Hollanda polisi, eyleme katılmayan akademisyen ve öğrencilere binayı terk etmeleri yönünde çağrıda bulundu.

Protesto eylemleri, Amsterdam Üniversitesi'nin yanı sıra Groningen, Utrecht, TU Eindhoven ve Maastricht üniversitelerinde de gerçekleşti. Bu üniversitelerde yüzlerce kişi, Gazze'ye destek için düzenlenen gösterilere katıldı.

İsviçre üniversitelerine de sıçradı

Filistin'e destek için ABD'de başlayan öğrenci eylemleri İsviçre’de de yayılmaya devam ediyor. Ülkedeki beşinci büyük protestoda, Bern Üniversitesi öğrencileri, bir fakülte binasını basarak kurumun işgal edildiğini duyurdu. 100 öğrenci tarafından başlatılan eylemde, üniversite yönetiminin İsrail merkezli kurumlarla bağlantılarını kesmesi çağrısında bulunuldu ve Gazze’deki insani drama son verilmesi talep edildi. Ayrıca İsviçre hükûmetine "soykırıma sessiz kalmayın" mesajı da gönderildi.

Geri Dön 15 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN