Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Mart 2023 Perşembe

Facebook, Hollanda yasalarını ihlal etti

Hollanda’da mahkeme, sosyal medya platformu Facebook’un yaklaşık 10 yıllık bir süre boyunca kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Hollanda yasalarını ihlal ettiğine hükmetti. 

Facebook, Hollanda yasalarını ihlal etti

Şirketin, kullanıcıların dini inancı ve cinsel yönelimi gibi bilgileri kullanıcıdan izinsiz işlediği ve kullandığı tespit edilmişti. Ayrıca, şirketin sadece kullanıcılarının kendileri tarafından sağlanan bilgileri kullanmadığı, Facebook’ta ve Facebook dışındaki internet sitelerinde gezinirkenki davranışlarını gözlemleyerek bilgi topladığı belirtildi. Facebook, ayrıca Hollandalı kullanıcılarının kişisel verilerini, onlardan izinsiz üçüncü partilere aktardı. 

Mahkeme, Facebook’u bu sebeplerden suçlu buldu. Dava devam ediyor, Facebook’un temyiz başvurusunda bulunması bekleniyor. 

Geri Dön 16 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN