Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Kasım 2022 Çarşamba

Ev fiyatlarında düşüş sürüyor

Hollanda’da 3 aydır istikrarlı olarak düşen konut fiyatları düşmeye devam ediyor. Sebebi ise konut kredisi faiz oranlarının artması.

Hollanda’da konut fiyatları, son 3 aydır istikrarlı olarak düşüyor. Ortalama bir evin fiyatı, ekim ayında 3 ay öncesine göre 18 bin avro azalarak 428 bin avroya düştü. Satılık ev fiyatlarındaki düşüşün en önemli sebebi, konut kredisi faiz oranlarının artması. Uzmanlar, emlak piyasasındaki gerilemenin önümüzdeki aylarda da devam etmesini bekliyor. Ancak 2008 emlak krizine benzer bir kriz yaşanması beklenmiyor. 

Öte yandan Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) hesaplamalarına göre, Hollanda’da enflasyon 2024 yılına kadar yüksek seviyede kalacak. Enflasyonun bu yılın sonunda yüzde 15.4 olması; 2023’te yüzde 9,5’e, 2024’e ise yüzde 4,2’ye düşmesi bekleniyor. 

Geri Dön 23 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN