Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2023 Çarşamba

‘Et vergisi’ çağrısı

Hollanda’da araştırmacılar, kırmızı etin aşırı tüketiminin, yılda 1,1 milyar avro sağlık masrafına yol açtığını tespit etti. Kırmızı ve işlenmiş etin yol açtığı sağlık masraflarını telafi etmek için, kilo başına 7,5 avro ‘et vergisi’ getirilmesi çağrısı yapıldı. 

Wageningen Üniversitesi’nden araştırmacılar, gereğinden fazla kırmızı ve işlenmiş et tüketmenin sağlığa etkileri üzerine bir araştırma yaptı. Sağlık uzmanlarına göre, haftada en fazla 113 gram, yani yılda en fazla 6 kilo kırmızı et tüketilmesi gerekiyor. Hollandalılar ise, yılda kişi başı ortalama 29 kilo kırmızı et tüketiyor. Kırmızı etin fazla tüketimi, kalp damar hastalıkları, diyabet, ve bazı kanser türlerine yol açabiliyor.

Araştırmacılar, bu nedenle kırmızı et fiyatlarının artırılması çağrısında bulundu. Sağlık masraflarını dengelemek için, kırmızı ve işlenmiş ette kilo başına 7,5 avro, domuz etinde 4,5 avro, tavukta ise 2 avro ‘et vergisi’ getirilmesi önerildi. 

Geri Dön 12 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN