Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Ocak 2023 Cumartesi

Enflasyon, aralık ayında yüzde 9.6’ya düştü

Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre Hollanda’da eylül ayında yüzde 14.5 ile zirve yapan enflasyon, aralık ayında yüzde 9.6’ya indi.

Ulusal İstatistik Ofisi’nin ilk verilerine göre Hollanda’da enflasyon bir önceki aya göre 1.4 baz puan düşerek aralık ayında yüzde 9.6’ya indi. Eylül ayında yüzde 14.5 ile zirve yapan enflasyon, son 3 aydır istikrarlı biçimde düşüyor. 

İstatistik Ofisi, enflasyondaki yavaşlamanın, enerji ve gıda fiyatlarındaki düşüşe bağlı olduğunu açıkladı. 

Yüksek enflasyon, hanelerin birikimlerini eritti

2022'nin ikinci çeyreğinde, Hollanda sakinlerinin toplam birikimleri 12.2 milyar avro olarak tespit edildi. Bu, geçen senenin aynı dönemine göre 160 milyon avro daha az.

Geri Dön 07 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN