Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Şubat 2023 Cuma

Deprem bölgesi için 88 milyon avro bağış toplandı

2022 yılında Ukrayna için 175 milyon euro toplayan GİRO555, Türkiye ve Suriye için başlattığı Ulusal Yardım Kampanyası'nda 88 milyon euro topladı. Bu para Türkiye ile Suriye arasında eşit şekilde paylaştırılacak.

Türkiye ve Suriye'de meydana gelen ve 10 ilimizde ağır yıkımlara neden olan depremler için Hollanda'da GİRO555'in başlattığı Ulusal Yardım Kampanyası sonuçlandı. Ülkede 15 Şubat Çarşamba günü gün boyunca radyo ve TV'lerin yapmış oldukları ortak canlı yayınlar sonucunda 88 milyon 921 bin 469 euro ile Ulusal Yardım Kampanyası kapanmış oldu. Giro555'in 2022 yılının Ekim ayında Ukrayna için yapmış olduğu kampanya da 175 milyon euro toplanmıştı.

Hollanda televizyonlarında yapılan iki saatlik ortak canlı yayında deprem bölgesinden görüntüler ile Hollanda'da yapılan yardım çalışmalarına yer verildi. Depremlerde bir çok akrabasını kaybeden Hatay kökenli başarılı sanatçı Karsu Dönmez, canlı yayında Neşet Ertaş'ın, 'Günlüm hep seni arıyor, neredesin sen?' adlı türküsünü seslendirdi. 

Etkinlikte, çok sayıda ünlü Hollandalı, telefon başında bağış topladı. Bunlardan biri de ülkenin Kültür ve Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı Günay Uslu'ydu.

GİRO555'in başlattığı yardım kampanyasında toplanan bağışlar Türkiye ile Suriye arasında yüzde 50, yüzde 50 olarak paylaştırılacak. 

Geri Dön 17 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN