Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Ağustos 2023 Perşembe

"Cami soruşturmasında 'ayrımcılık' yapılmış olabilir" kararı

Hollanda’da yargı, Den Haag’da bulunan bir camiye gelen bağışların araştırılmasında Vergi Dairesi’nin ‘ayrımcılık’ yapmış olabileceğine hükmetti.

Vergi Dairesi, Den Haag kentinde bulunan As-Soennah camiine yapılan bağışlarla ilgili usulsüzlük iddialarını incelemişti. Bunun üzerine, caminin, genel menfaate yüzde 90’dan fazla katkıda bulunan vakıflara vergi avantajı sağlayan ANBI statüsü geri alındı.

Bunun üzerine mahkeme, Vergi Dairesi’nin camiye yapılan bağışları araştırmak için başlattığı soruşturmanın haksız olduğuna karar verdi ve ‘ayrımcılık’ yapılmış olabileceği ihtimali değerlendirildi. Hakim, cami hakkındaki usulsüzlük iddialarının doğru olabileceğini ancak yeterli delil bulunmadığını söyledi.

Vergi Dairesi ise gizlilik nedeniyle yorum yapmayı reddetti. Daire, davayı temyiz mahkemesine taşıma hakkını da elinde bulunduruyor.

Geri Dön 24 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN