Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Nisan 2024 Perşembe

Bu yaz 11 yaş altı çocuklara toplu taşıma ücretsiz

Amsterdam Belediyesi, 20 Temmuz’dan itibaren 11 yaş altındaki çocukların toplu taşıma araçlarını ücretsiz şekilde kullanabileceğini duyurdu.

Uygulamanın 20 Temmuz’dan başlayacağı, 5 Ocak 2025 tarihine kadar süreceği bildirildi. Çocukların ücretsiz ulaşımdan faydalanabilmesi için otobüs, tramvay ya da metro gibi toplu taşıma araçlarına yanlarında bir yetişkin ile beraber binmesi gerektiği açıklandı. 

Ebeveynlerin, söz konusu uygulamaya kayıt olmak için 1 Temmuz’dan itibaren başvuru yapabileceği ve OV kartına sahip olmaları gerektiği aktarıldı. 2023 yazında da kent genelinde belediye 17 binden fazla çocuğa ücretsiz ulaşım imkânı sağlamıştı.

Uygulamayla toplu ulaşımın cazip hâle getirilmesi hedefleniyor. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da, 4 yaşından küçük çocuklar toplu taşımayı ücretsiz kullanabiliyor.

Geri Dön 11 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN