Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Ekim 2022 Cumartesi

Bu kez hedef İnci Küpeli Kız

Avrupa’nın çeşitli yerlerinde, iklim krizi hakkında farkındalık yaratmak amacıyla sanat eserlerine yönelik saldırılar sürüyor. Son kurban ise Lahey’deki İnci Küpeli Kız eseri.

Bu kez hedef İnci Küpeli Kız

Lahey kentinde 3 aktivist, iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla kendilerini Vermeer’in ünlü ‘İnci Küpeli Kız’ eserinin üzerine ve eserin yanındaki duvara yapıştırdı. Aktivistlerin üçü de gözaltına alındı. Müzeden yapılan açıklamada esere zarar gelmediği belirtildi, “İklim aktivistlerini anlıyoruz. Doğanın korunması için mücadele ediyorlar. Ancak biz de kültürel mirasımızı korumak istiyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

Daha önce de önce Londra’da Vincent Van Gogh’un Ayçiçekleri adlı eserine domates çorbası, ardından ise Almanya’da Monet’nin Saman Balyaları eserine patates püresi atılmıştı.

Geri Dön 29 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN