Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2024 Cumartesi

Boğmaca vakalarında korkutan artış

Hollanda’da boğmaca vakalarında artış olduğu duyuruldu. Sağlık Dairesi, şubat ayından bu yana 4 çocuğun boğmaca nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Uzmanlar, hastalığın 1 yaş altı ve yenidoğan bebeklerde solunum durmasına neden olabileceğine dikkat çekti. Ayrıca hastalık nedeniyle beyinde hasar da oluşabileceği belirtildi. Boğmacanın yetişkinleri de etkileyen bir hastalık olduğu vurgulanırken, ilerlemesi durumunda kronik öksürüğe neden olabileceği de ifade edildi.

Boğmaca, bordetella pertussis isimli bakteri nedeniyle ortaya çıkıyor. Geç fark edilmesi durumunda, organlarda kalıcı hasara neden olabiliyor.

Salgın Belçika’da da yayılırken, 2023 yılında 1.200 vaka kayıtlara geçti.

Geri Dön 23 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN