Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2024 Cumartesi

Boğmaca vakaları son 12 yılın zirvesinde

Hollanda Sağlık Enstitüsü (RIVM), ülkede boğmaca vakalarının son 12 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı. 

Boğmaca vakaları son 12 yılın zirvesinde

Enstitü verilerine göre, bu yıl 13 bin vaka kaydedildi. Hastalık, özellikle yenidoğanlar için tehlikeli olup, 5 bebeğin hayatını kaybetmesine neden oldu. 600'e yakın bebek enfekte oldu ve her iki bebekten biri hastaneye kaldırıldı.

Tehlikeli belirtiler

Boğmaca bakterileri, aylarca süren öksürük ve zatürre gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bebekler için tehlikeli olan bu hastalık, sürekli öksürük nedeniyle bebekleri bitkin düşürerek, oksijen seviyesini düşürüyor ve beslenme güçlüğüne neden oluyor.

Aşısız bebekler risk altında

RIVM, özellikle aşısız bebeklerin risk altında olduğunu vurguladı. Rapora göre, boğmaca teşhisi konan iki aydan küçük bebeklerin yüzde 90'ının anneleri hamileliğin 22'nci haftasına kadar aşı olmamıştı. 3 ila 11 aylık enfekte bebeklerin yüzde 81'i ya aşılanmamış ya da tam aşılanmamıştı.

Geri Dön 29 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN