Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Temmuz 2024 Perşembe

Beş Hollandalıdan biri tatil yapmadı

Hollanda İstatistik Kurumu'nun (CBS) verilerine göre, geçen yıl Hollanda'da 15 yaş ve üzerindeki her beş kişiden biri tatile gitmedi. 

2019'da bu oran yüzde 18,5 iken, 2020'de pandemi nedeniyle neredeyse üçte bire çıkmıştı. Tatile çıkamayanların oranı, 75 yaş ve üstünde yüzde 44, 15-25 yaş arasında ise yüzde 12 oldu.

En düşük gelir grubundakilerin yüzde 38'i tatile gitmezken, en yüksek gelir grubundakilerin sadece yüzde 8'i tatile çıkamadı. Tek kişilik hanelerde veya tek ebeveynli ailelerde yaşayan kişiler de diğer hanelere göre daha az tatil yaptı.

Evde kalan üç kişiden biri yaz tatilinden hoşlanmadığı için tatile çıkmadığını belirtirken, diğerleri maddi imkânsızlıklar, sağlık sorunları, iş ve eğitim gibi nedenlerle tatile gidemedi.

2023 yılında Hollanda’da 15 yaş ve üzeri kişiler ortalama 2,5 kez tatile çıktı.

Geri Dön 11 Temmuz 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN