Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Temmuz 2023 Pazartesi

Benzin fiyatları 2,20 avroya dayandı

Hollanda'da benzin fiyatları cuma günü 2,20 avroya dayandı. Hollandalılar, benzinin daha ucuz olduğu komşu ülkelere seyahat etti.

Benzin ve dizel fiyatlarının temmuz başına göre artışı, Hollandalı araç sahiplerinin akaryakıt almak için komşu ülkelere seyahat etmelerine neden oldu.

Tüketici kolektifi United Consumers'a göre, bir litre Euro95 benzin için önerilen fiyat şu anda 2,197 avro. Aynı dönemde bir litre dizelin tavsiye edilen fiyatı 1,76 avro iken, şimdi 1,869 avroya çıktı.

Fiyatların geçen yıl mart ayıyla karşılaştırıldığında düşük olduğu görülüyor. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş sonrasında benzinin önerilen satış fiyatı 2,50 avroya, dizelin ise yaklaşık 2,30 avroya kadar yükselmişti.

UnitedConsumers'ın piyasa uzmanı Paul van Selms, gelecek dönemde fiyatların nasıl değişeceğini tahmin etmenin zor olduğunu söylerken, Tymmuz ayı başında geçici yakıt vergisi indiriminin kaldırılmasıyla fiyatlarda artış yaşandığını belirtti. Van Selms, fiyatların önümüzdeki dönemde dalgalanmalar göstereceğini ifade etti.

Avrupa’da akaryakıt turizmi

Hollanda'daki artan akaryakıt fiyatları özellikle sınır bölgelerine yakın oturan araç sahiplerini akaryakıt turizmine yönlendirdi. Ayrıca, Avrupa ülkelerine seyahat edeceklerin, araç depolarını Almanya veya Belçika'dan doldurmaları tavsiye ediliyor.

Son verilere göre; Almanya ve Fransa'da benzinin litre başına fiyatı yaklaşık 1,84 avro, Belçika'da ise yaklaşık 1,80 avro seviyesinde. Dizel fiyatları ise Almanya'da litre başına yaklaşık 1,69 avro, Belçika'da ise 1,80 avro civarında. Fransa'da ise dizel fiyatı 1,71 avro olarak belirlenmiş durumda.

Geri Dön 31 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN