Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2023 Pazartesi

Belediye de dahil oldu: Nazi definesi aranıyor

Hollanda'da uzman ekipler, Ommeren ve Gelderland’da iki konumda Nazilere ait olduğu düşünülen defineyi arıyor.

Ocak ayında Lahey Ulusal Arşivi'nde bulunan bir hazine haritasıyla ilgili spekülasyonları sonlandırmak için Buren belediyesi, Historische Kring Kesteren'e kazı çalışmaları yapma izni verdi. Hazine haritası, Alman askerlerinin Arnhem'deki Rotterdamschebank'tan aldıkları değerli eşyaları Ommeren yakınlarına gömdüğüne dair ipuçları içeriyor.

Haritanın keşfi, dünya çapında haber oldu. Metal detektörleriyle şans arayanlar, bölgeye büyük bir ilgi gösterdi. Belediye de, söylentileri sonlandırmak ve bireysel aramaları engellemek için bugün yapılacak araştırmalarda işbirliği yapmaya karar verdi.

Sertifikalı bir arkeoloji ajansı, bir tarihçi tarafından belirlenen iki yerde kazı çalışması yapacak. Bulnan her şey, incelenmek üzere bir depoya teslim edilecek. Eğer uzmanlar hiçbir şey bulamazsa, Nazi hazinesi bahsi, bir daha açılmamak üzere kapanacak.

Geri Dön 01 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN