Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mart 2024 Cuma

Başörtülü memur tartışması

Hollanda’da geçici hükûmetin Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, ülke genelinde, Sivil Soruşturma Memurları’nı kapsayacak başörtüsü yasağına hazırlanıyor.

Başörtülü memur tartışması

Bakan Yeşilgöz EenVandaag’a verdiği demeçte, memurların, mesai saatleri içinde başörtüsü ve dini semboller kullanmasını yasaklamak için bir kez daha harekete geçeceğini belirtti. Yeşilgöz, kamu kurumlarında çalışan memurların tarafsız görünmesi gerektiği savundu.

Adalet Bakanı Yeşilgöz, 2022 yılında, söz konusu memurlara yönelik bir kıyafet yönetmeliği hazırlamıştı. Ancak belediyeler, kendi kurallarını uygulamakta serbest olduğu için, düzenleme ülke genelinde kabul görmemişti. Amsterdam, Utrecht, Arnhem ve Tilburg belediyeleri başörtüsü, kipa ya da haç gibi dini sembollerin kullanılmasına izin vermişti. Den Haag ve Groningen belediyelerinin de yakın bir zamanda benzer bir karar almasının beklendiği belirtilmişti.

Geri Dön 08 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN