Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ocak 2023 Pazartesi

Başbakan Yardımcısı: Demokrasiyi tehdit eden aşırı sağı durdurmalıyız

Hollanda’da Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sigrid Kaag, ülkede yükselen aşırı sağ eğilimin demokrasiyi tehdit ettiğini söyledi.

Lideri olduğu D66 (Demokratlar 66) partisinin bir toplantısında konuşan Kaag, aşırı sağın yükseldiğine ve bunun demokrasiye karşı bir tehdit oluşturduğuna işaret ederek “Buna bir son vermek bizim elimizde” dedi. Aşırı sağ akımın toplumu kutuplaştırdığını düşünen Kaag, ABD’deki Kongre baskını ile Brezilya’da Lula’nın seçilmesi sonrası yaşanan şiddet olaylarını işaret etti.

Kaag, Hollanda’nın da bu tarz olaylara karşı bağışıklığı olmadığını savundu. ABD ve Brezilya’daki olaylara ilişkin “Gerçekler ve prosedürler üzerinde artık bir anlaşma kalmadığında, sosyal medya tartışmayı zehirlediğinde ve siyasetçiler seçmenleri yalanlarla veya alternatif gerçeklerle provoke ettiğinde bunlar her demokrasinin başına gelebilir” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 16 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN