Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Temmuz 2023 Salı

Başbakan Rutte: Tunus Anlaşması mülteci akışını sınırlayacak

Avrupa Birliği, Avrupa’ya düzensiz göçle mücadele kapsamında Tunus ile anlaşma imzaladı. Sınırlarını daha iyi kontrol etmesi karşılığında, Tunus’a milyonlarca avroluk mali yardım sağlanacak. 

Başbakan Rutte: Tunus Anlaşması mülteci akışını sınırlayacak

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Tunus Devlet Başkanı Kays Said ile Tunus'taki başkanlık sarayında bir araya geldi. 

Hollanda Başbakanı Rutte, anlaşmayı, düzensiz göçle mücadelede bir ‘mihenk taşı’ olarak nitelendirdi. Anlaşmanın Avrupa’ya gelen mülteci sayısını azaltmakta etkili olacağını vurgulayan Rutte, anlaşma kapsamında Tunus'un insan haklarını ihlal etmediğinden emin olmak için sıkı kontroller yapılacağını belirtti. 

Avrupa Birliği, düzensiz göçle mücadele için Tunus'a 105 milyon avro fon sağlayacak. Ayrıca, ağır bir borç yükü altında olan ülkeye 150 milyon euro da bütçe yardımı yapılacak. 

Geri Dön 18 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN