Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Ocak 2023 Çarşamba

Bankalar dijitalleşme nedeniyle şubelerini kapatıyor

Hollandalı bankalar, giderek artan dijitalleşme nedeniyle 2001’den bu yana şubelerinin yüzde 93’ünü kapadı. Şube sayısı, 2000’li yılların başında 6 bin 100 iken Ocak 2023 itibarıyla 320’ye indi. 

Pandeminin dijitalleşme sürecini hızlandırması, şube sayısının azalmasında önemli rol oynadı. 2020’nin başında Rabobank’ın şube sayısı 335, ING’nin şube sayısı 170’ken, bu sayılar an itibarıyla 136 ve 57’ye düştü. Dijitalleşmeyle beraber şubede verilen hizmetlerin çoğu çevrimiçi olarak verilebildiği için, şube sayısının gelecekte de azalmaya devam etmesi bekleniyor.

RTL’nin haberine göre, banka şubelerine giden müşteri sayısı geçtiğimiz 4 yılda yüzde 80 azaldı. Bazı şubeler, günde sadece 5-6 müşteriye hizmet veriyor.

Geri Dön 25 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN