Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Nisan 2024 Pazartesi

Bankadan dolandırıcılara karşı yeni önlem

Hollanda'da ING, müşterilerini banka elemanı gibi tanıtarak dolandıran kötü niyetli kişilere karşı yeni bir önlem geliştirdi.

Nisan ayından itibaren ING uygulamasında yer alan bir özellik sayesinde müşteriler, arayan kişinin gerçek bir banka çalışanı mı yoksa bir dolandırıcı mı olduğunu kontrol edebilecekler. Bu özellikle, telefonla arandıklarında şüphelenen müşteriler için önemli bir güvenlik katmanı sağlayacak. Müşteriler, ING uygulamasındaki "Konuşmayı Kontrol Et" butonuna tıklayarak, arayan kişinin gerçekten ING çalışanı olup olmadığını doğrulayabilecekler. Bu özellik, müşterinin ekranına aramanın doğruluğunu ve bundan sonra ne yapmaları gerektiğini gösteren bilgiler sunarak dolandırıcılığa karşı daha etkin bir önlem olacak.

ING'nin Dolandırıcılık Faaliyetlerinden Sorumlu Direktörü Adine Wempe, bu yeni özelliğin yarından (16 Nisan) itibaren müşterilere sunulacağını belirtti ve müşterilerin gerçekten banka ile mi iletişim hâlinde olduklarını kontrol edebilecek olmalarından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Wempe, "Bu yeni özellik, müşterilerimizin dolandırıcılık konusundaki bilinçlerini artırmalarına ve dolandırıcılığa karşı daha etkili önlemler alabilmelerine yardımcı olacak" dedi.

Hollanda Bankalar Birliği'nin yaptığı açıklamaya göre, banka elemanı gibi davranarak insanları dolandıranlar yüzünden bankaların 2023 yılında 28 milyon avro zarara uğradığı belirtildi. Bu tür dolandırıcılık vakalarının yaklaşık yüzde 69'unda, zarar bankalar tarafından karşılandı. Bu yeni özellik, müşterileri bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı koruyacak ve güvenli bir bankacılık deneyimi sağlayacak.

Geri Dön 15 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN