Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Şubat 2024 Pazartesi

Aşırı sağcılara destek arttı

Hollanda'da erken seçimlerden zaferle çıkan aşırı sağcılar, geçen 2 aylık süreçte oy oranını yükseltti. Ankete göre seçim şimdi olsa, aşırı sağcılar oyların üçte birini alacaktı.

Aşırı sağcılara destek arttı

Hollanda'da erken seçimlerden zaferle çıkan aşırı sağcı Geert Wilders'in lideri olduğu Özgürlük Partisi (PVV) aldığı desteği yükseltmeyi sürdürüyor. Yapılan son ankete göre; seçimler şimdi yapılsaydı PVV Meclis'in üçte birine tek başına hâkim olacaktı.

Wilders'in partisi, 2 ay önce yapılan erken seçimlerde birinci parti olmuş ve 37 sandalye kazanmıştı. Ankete göreyse, seçim şimdi olsa aşırı sağcıların sandalye sayısı 50 olacaktı.

Aşırı sağcıların, Avrupa'da yükselen göçmen ve yabancı düşmanlığı üzerinden söylemler geliştirerek popülerliklerini artırdığı görülüyor. Hollanda'da her üç kişiden birinin Wilders'ı desteklemesi de ciddi bir endişe yaratıyor.

Geri Dön 05 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN