Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Haziran 2024 Salı

Aşırı sağcı Wilders İsrailli milletvekilini bakanlığa atayamadı

Geert Wilders'ın Göç ve İltica Bakanlığına atamak istediği İsrail doğumlu Gidi Markuszower'in Mossad ile temasları olduğu belirlendi. Güvenlik soruşturmasını geçemeyen Markuszower bakan olamayacak.

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, hükûmet kurma çalışmalarına devam ediyor. Wilders’ın, Göç ve İltica Bakanlığına atamayı düşündüğü İsrail doğumlu PVV Milletvekili Gidi Markuszower, güvenlik soruşturmasında engellendi. Wilders, yerel basına yaptığı açıklamada, Markuszower’in adaylığını geri çekmek zorunda kaldığını bildirdi. Hollanda İstihbarat ve Güvenlik Teşkilatının (AIVD) güvenlik soruşturmasını geçemeyen Markuszower’in, İsrail istihbarat teşkilatı Mossad ile temasları olduğu belirtildi.

Kasım 2023 genel seçimlerinde birinci çıkan Wilders, son yedi ayda hükûmeti kuramadığı için güven kaybetmeye başladı ve 6 Haziran'daki Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde ikinci sıraya geriledi. Wilders, Markuszower yerine PVV Milletvekili Marjolein Faber’i Göç ve İltica Bakanlığına önerdi. Ancak koalisyon partileri, Faber’in demokratik değerlere uygun olmayan görüşleri nedeniyle adaylığını sert eleştirdi.

Geri Dön 18 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN