Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2023 Cumartesi

Araştırma: Depresyon ve kaygı kansere yol açmıyor

Hollanda'da yapılan bir araştırma, depresyon ve kaygının kansere neden olmadığını gösterdi.

Groningen Üniversitesi'nden araştırmacılar, depresyon ve kaygı ile kanser arasındaki ilişkiyi inceledi. Araştırma, Kanada, İngiltere, Norveç ve Hollanda'dan 300 bin yetişkinin verilerini analiz etti.

Sonuçlar, depresyon veya kaygının meme, kolon veya alkolle ilişkili kanser türleriyle bağlantılı olmadığını gösterdi.

Ancak, depresyon veya kaygının akciğer ve diğer sigara ile alkol kaynaklı kanser riskini yüzde 6 artırdığını, ancak bu risk faktörünün sigara ve alkol tüketimiyle vücut kitle indeksi hesaba katıldığında daha düşük olduğunu ortaya koydu.

Araştırma ekibinden Dr. Lonneke Van Tuijl, "Sonuçlarımız, depresyon veya kaygı nedeniyle kanser geliştiğini düşünenlere rahatlama sağlayabilir. Ancak depresyon veya kaygının akciğer ve diğer sigara kaynaklı kanserlerle ilişkisinin anlaşılması için daha fazla araştırma gerekmektedir" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Araştırmanın sonuçları, Amerikan Kanser Topluluğu'nun Cancer dergisinde yayımlandı.

Geri Dön 12 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN