Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2023 Pazartesi

Amsterdam’da Anadolu Festivali

Amsterdam, Hollanda'nın başkenti, bu yıl dördüncü kez düzenlenen Anadolu Festivali'ne ev sahipliği yaptı ve Avrupa'da yaşayan binlerce Türk yoğun ilgi gösterdi. 

Festival, Anadolu Festivali Vakfı tarafından Amsterdam Ormanı'nda geniş bir alanda iki hafta boyunca düzenlenen birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Katılımcılar, tiyatro gösterileri, yazar buluşmaları, ebru, hat ve cam üfleme gibi birçok etkinliği izleme fırsatı buldu. Ayrıca mehter ve halk oyunları gösterileri de festivalde sergilendi.

Festivalde, Türk mutfağından Türk kahvesi, tatlılar, gözleme, döner, simit ve lokma gibi birçok lezzetin yanı sıra, Hollanda firmaları tarafından da ülkeye özgü tatlılar satışa sunuldu. Festivalde ayrıca Adana'nın ünlü 'ütü tostu' da sosyal medyada tanınan bir stantta sunuldu. Bu lezzetli tost, sucuk, yumurta, domates ve bol acı pul biber ile sac üzerinde yapılmaktadır. Ayrıca ünlü şef Burak Özdemir, önümüzdeki hafta festivalde yer alarak Hollandalılara yemeklerini tanıtacak.

Geri Dön 19 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN