Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Temmuz 2023 Pazartesi

Amsterdam, yolcu gemilerinin kente girişini yasakladı

Amsterdam Belediye Meclisi, şehir merkezindeki kitle turizmini kısıtlamak ve çevre kirliliğini azaltmak amacıyla yolcu gemilerinin şehir merkezine girişini yasakladı.

Her yıl 100'den fazla yolcu gemisinin başkentte demirlemesi, şehrin sürdürülebilirlik hedeflerine uymadığı gerekçesiyle ele alınıyor. Demokrat 66 (D66) Partisi grubunun lideri Ilana Rooderkerk, şehrin merkezindeki kruvaziyer tipi yolcu gemilerini, 'şehrin üzerine aniden inen bir tür çekirge istilası' olarak nitelendirdi.

Bekarlığa veda partisi isteyen İngilizleri uzak tutmak istiyorlar

Amsterdam Belediyesi, turist sayısını azaltmak için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Yılda 20 milyon ziyaretçiyi ağırlayan şehir, günlük ziyaretçi sayısını azaltma çabaları kapsamında bekarlığa veda partilerini düzenlemeyi planlayan genç İngiliz turistleri uzak tutmayı hedeflemişti.

'I Amsterdam' yazısı kaldırılmıştı

Ayrıca, şehrin merkezinde popüler bir fotoğraf çekim yeri olan "Ben Amsterdam'ım" (I Amsterdam) yazısı 2018 yılında kaldırılmıştı. Şehir merkezine uzak limanlar için de benzer bir yasaklama düşünülse de henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Geçmişte yapılan araştırmalarda, büyük yolcu gemilerinin bir günde 30 bin adet kamyonla eşdeğer nitrojen oksit ürettiği tespit edilmişti.

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN