Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
29 Temmuz 2023 Cumartesi

Amsterdam ve Lahey, Expatlar için en pahalı şehirlerden

Danışmanlık firması Mercer tarafından hazırlanan 2023 Yaşam Maliyeti Sıralaması’na göre, Amsterdam ve Lahey, yabancı çalışanlar için en pahalı 50 şehir arasında yer alıyor. 

Listede Amsterdam 28'inci, Lahey 46'ncı sırada yer aldı. Hollanda şehirlerinde yaşamanın, komşuları Almanya ve Belçika’ya kıyasla daha pahalı olduğu tespit edildi. Almanya’nın başkenti listede Berlin 37'nci, Belçika’nın başkenti Brüksel ise 34'üncü sırada yer aldı.

Listeye göre, Expatlar için en pahalı şehirler Hong Kong ve Singapur oldu. En pahalı on şehrin beşinin Avrupa’da, bunların dördünün İsviçre’de olduğu belirtildi; Zürih 3'üncü, Cenevre 4'üncü sırada yer aldı. 

Araştırmacılar, Rusya-Ukrayna savaşının körüklediği enflasyonun ve özellikle de döviz kuru dalgalanmalarının, yabancı çalışanları güçlü şekilde etkilediğini belirtti. 

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN