Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2023 Perşembe

Amsterdam şehir merkezinde esrar içmek yasaklandı

Başkent Amsterdam’ın eski şehir merkezinde esrar içme yasağı, 25 Mayıs Perşembe günü itibarıyla yürürlüğe girecek. Yasağı ihlal edenler 100 avro para cezasına çarptırılacak. 

Amsterdam şehir merkezinde esrar içmek yasaklandı

Kent belediyesi, bu şekilde uyuşturucu odaklı kitlesel turizmle mücadele etmek istiyor. Bugün yürürlüğe giren yasak çerçevesinde, ‘Red Light District’ (kırmızı ışık bölgesi) çevresindeki sokaklarda, meydanlarda ve kanallarda esrar içilemeyecek. Şehrin diğer bölgelerinde ise esrar içmek serbest olmaya devam edecek. 

Amsterdam belediyesi ve halkı, esrar ve benzeri uyuşturucuların ülkede yasal olması nedeniyle, sadece bu sebeple şehre gelen turistlerden uzun süredir şikayetçiydi. Yaklaşık 800 bin nüfuslu başkente, her yıl 20 milyonu aşkın turist geliyor.

Geri Dön 25 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN