Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

Amsterdam otel inşaatlarını yasaklayacak

Amsterdam Belediyesi, kentte artan turizm yoğunluğu ile mücadele etmek amacıyla yeni otel inşaatlarını yasaklama kararı aldı.

17 Nisan Çarşamba günü yapılan açıklamada, belediye yetkilileri, "Amacımız, hem sakinlerin hem de ziyaretçilerin yaşam kalitesini korumak. Bu, aşırı turizmle mücadele etmeyi, yeni otel gelişmelerini durdurmayı ve turistik otel konaklamalarını yıllık 20 milyonla sınırlamayı gerektiriyor" diye konuştu.

Yayımlanan rapora göre; Avrupa'nın turizm başkenti olarak bilinen Amsterdam'da, mevcut bir otel kapanmadıkça yeni bir otel inşaatına izin verilmeyecek. Belediye tarafından paylaşılan bilgilere göre, toplam yatak kapasitesi değişmediği ve yeni tesis mevcut standartları -örneğin sürdürülebilirlik açısından iyileştirdiği takdirde- inşa edilmesine izin verilecek. Bu yeni düzenleme, inşaat izni zaten almış otelleri kapsamıyor.

Kent, özellikle kırmızı ışık bölgesindeki (Red Light District) seks ve uyuşturucu ile ilişkili turizmi caydırarak, her yıl milyonlarca turisti çeken turist akınına karşı önlemler almaya devam ediyor. Yerel halk, Amsterdam'ı ziyaret eden turistlerin niyetlerini sık sık sorguluyor. 2023 yılında, Hollanda genelinde oteller, kamp alanları ve tatil parklarında toplam 49,7 milyon misafir ağırlandı. Bu, 2022'ye göre yüzde 8.1'lik bir artışla yeni bir rekor kırdı.

Amsterdam, şehrin her yıl ağırlamaya hazır olduğu turistler tarafından yapılan otel konaklamaları için maksimum 20 milyonluk bir sınır belirledi.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN