Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Şubat 2024 Salı

75 yaş üstü binlerce şoför yeniden ehliyet sınavına girdi

Hollanda'da, Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Merkezi, 75 yaş üstü binlerce şoförün yeniden ehliyet sınavına girmek zorunda kaldığını duyurdu.

Polis kayıtlarına göre de 2023’te 75 yaş üstü 1.500’ün üzerinde sürücü direksiyon hakimiyetindeki zayıflığı nedeniyle yeniden sınava girdi. Söz konusu kişilerin, teori ve direksiyon sınavı için kişi başı ortalama 400 avro ödediği belirtildi. 85 yaş ve üstündeki 600 sürücünün ise yeniden sınava tabi tutulduğu açıklandı.

Sınava yeniden giren sürücüler yaşları nedeniyle ayrımcılığa uğradıklarını iddia ettiler. 

Hollanda İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, 2020 yılında nüfusun yüzde 13’ü 65 yaş ve üzerindeyken bu oran 2023’te yüzde 20’yi geçti.

Geri Dön 13 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN