Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Nisan 2023 Cumartesi

550 çocuğa babalık yapan Hollandalı sperm bağışçısı mahkemede

Dünya çapında 550’yi aşkın çocuğun biyolojik babası olduğu düşünülen kompulsif sperm bağışçısı Hollandalı, bugün Lahey’deki mahkemede duruşmaya çıktı.

Jonathan isimli kişi, sperm bağışına yaklaşımını ‘tamamen yeni bir konsept’ olarak gördüğünü, ve biyolojik çocuklarına ‘özel bir fırsat’ yarattığını ileri sürdü. Çocuklarının özellikle internet aracılığıyla birbirlerini kolayca bulabileceklerini ve bağ kurabileceklerini vurguladı. 

Dava açan vakıf ise, durumu ‘garip bir sosyal deney’ olarak niteliyor ve kişinin sperm bağışlamasının yasaklanmasını talep ediyor. Vakıf, akraba evliliği, ensest, ve psikolojik sorunlardan kaçınmak için, Hollanda’da bir sperm bağışçısının en fazla 25 çocuğa sahip olabileceğinin altını çiziyor. 

Davalı hakkında nihai karar 28 Nisan’da alınacak.

Geri Dön 15 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN