Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ocak 2023 Pazartesi

2015’ten beri en yüksek iltica başvurusu

Hollanda İstatistik Dairesi’ne göre 2022 yılında iltica başvuruları, bir önceki yıla göre yüzde 43,6 artarak 35 bin 535’e yükseldi.

Avrupa’ya göç, gündemin ilk sıralarındaki yerini koruyor. Hollanda İstatistik Dairesi, iltica başvurularına ilişkin verileri yayımladı. Buna göre 2022 yılında, bir önceki yıla nazaran iltica başvuruları yüzde 43,6 artarak 35 bin 535 oldu. Bu, 2015’ten bu yana görülen en yüksek iltica başvurusu. 

Başvuruların üçte biri Suriyelilerden geldi. Özellikle yılın ikinci yarısında Suriye’den gelen iltica başvurusu ciddi ölçüde arttı. İltica başvurusu sıralamasında Suriyelileri; Afganlar, Türkler ve Yemenliler takip ediyor.

Geri Dön 30 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN