Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Ağustos 2023 Salı

Yeni varyant Fransa’da yayılıyor

Koronavirüsün yeni ortaya çıkan ‘Eris’ varyantı, Fransa’da tıbbi prosedürlerin ve acil servis ziyaretlerinin sayısının artmasına yol açtı.

Uzmanlar, panik yapmaya gerek olmasa da, yaz tatiliyle artan turist saysının ve festivaller gibi kalabalık etkinliklerin virüsün yayılmasına ortam sağladığını belirtti. 

Halk Sağlığı Ofisi, Covid-19 enfeksiyonu şüphesiyle acil servise gelen hasta sayısının, ağustosun ilk haftasında bir önceki haftaya göre yüzde 31 arttığını, geçtiğimiz haftalarda toplam 920 korona enfeksiyonu kaydedildiğini açıkladı. En yüksek artışın ise ülkenin güneyindeki  popüler tatil bölgelerinde görüldüğü bildirildi. Fransa, pandeminin etkisini kaybetmesiyle, vaka sayılarının günlük olarak izlenmesine 30 Haziran’da son vermişti. Bu nedenle, salgının durumuna dair mevcut tek veriler bunlar. 

Cenevre Üniversitesi’nin Küresel Sağlık Enstitüsü Başkanı epidemiyolog Antoine Flahault, "Durum şimdilik kontrol altında, hastaneler ve yoğun bakımlar üzerinde herhangi bir baskı yok" açıklamasında bulundu. Ancak mevcut verilere göre yeni varyantın öncekilerden daha bulaşıcı olduğunu belirten Flahault, sonbaharda grip ve solunum yolu enfeksiyonu vakalarının da artmasıyla sağlık sistemlerinde aşırı yoğunluk oluşabileceği konusunda uyarıda bulundu. 

Geri Dön 15 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN