Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Eylül 2023 Salı

Türkiye'ye getirilen Sefa Şahin yaşamını yitirdi

Fransa'nın Elancourt kentinde bir polis aracı ile motosikletin çarpışması sonucu ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen 16 yaşındaki Sefa Şahin, Türkiye'ye getirildikten sonra yaşamını yitirdi.

Sefa Şahin, ailesinin çabaları sonucu özel bir sağlık jeti ile Atatürk Havalimanı'na taşındı ve buradan ambulansla Ataşehir'deki özel bir hastaneye nakledildi. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ne olmuştu?

Olay, başkent Paris'e 40 kilometre uzaklıktaki Elancourt kentinde 6 Eylül akşamı meydana gelmişti. Polis aracı ile motosikletin karıştığı bu olayda Sefa Şahin ağır yaralanmıştı. Bu olayla ilgili olarak polislerden ikisi gözaltına alınmış, biri "polisin dur ihtarına uyulmadığı" gerekçesiyle olmak üzere iki ayrı soruşturma başlatılmıştı.

Şahin ailesinin avukatı Yassine Bouzrou, Sefa Şahin'in beyin ölümünü doğrulamış ve polisin perspektifinden gelen "gencin polislerin aracına vurduğu" yönündeki iddiaları yalanlamıştı. Ailenin avukatı, polislerin Şahin'i araçlarıyla takip ettiğini ve olayın "kasten adam öldürmeye teşebbüs" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etmişti.

Sefa Şahin'in ailesi, onun sağlığına kavuşacağına inanarak Türkiye'ye getirilmesi için çaba göstermiş ve Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu'nun girişimleriyle sevk izni almıştı.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN