Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Nisan 2023 Cumartesi

Sosyal medya fenomenleriyle ilgili yasa onaylandı

Fransa’da, sosyal medya fenomenlerinin estetik ameliyat ve kripto para reklamı yapmasını yasaklayan yasa onaylandı. Yasa çerçevesinde, filtre veya photoshop kullanan fenomenler de bunu belirtmek zorunda olacak. 

Fransa’da Ulusal Meclis, çocuklar başta olmak üzere tüm sosyal medya kullanıcılarını yalan ve sahte paylaşımlardan korumayı hedefleyen ‘Sosyal Medya Fenomenleri Yasası’nı oybirliğiyle onayladı. 

Yasaya göre, fenomenlerin estetik ameliyat ve kripto para reklamı yapması yasaklanacak, paylaşımlarında filtre ve photoshop kullandıklarını belirtmeleri zorunlu olacak. 

Yasa tasarısında, ayrıca, hiç kimsenin sahip olduğu ünü kullanarak halkı dolandıramayacağı, ticari bir ortaklık olduğunu belirtmeden ürün tanıtımları yapamayacağı, ve özellikle çocukların psikolojisine zarar verecek paylaşımlarda bulunamayacakları belirtiliyor. 

Geri Dön 01 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN