Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2023 Cumartesi

Sosyal medya fenomenleri, alkol ve estetik reklamı yapamayacak

Fransız Senatosunda onaylanan yasa tasarısına göre, sosyal medya fenomenlerinin alkol markalarının ve estetik operasyonlarının reklamını yapması yasaklanacak. 

Hükûmet, bu yasayla, özellikle gençlerin ruhsal ve fiziksel sağlığını korumayı hedefliyor. Resmi verilere göre, gençler günde ortalama dört saatlerini telefon veya bilgisayar başında geçiriyor. Bu sürenin önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Fransa’da yaklaşık 150 bin sosyal medya fenomeni olduğu tahmin ediliyor. 

Yasa tasarısını sunan milletvekilleri, Fransa’da ölümle sonuçlanan trafik kazalarının yüzde 30’unun alkollü araç kullanımından kaynaklandığını ve 17 yaşındaki gençlerin yüzde 44’ünün ‘aşırı fazla’ içki içtiğini belirterek, alkol bağımlılığı konusunda önleyici bir politika izlenmesi gerektiğini vurguladı. 

Öte yandan, Ipsos araştırmasına göre 18-24 yaş grubundaki gençlerin yüzde 40’ının anksiyeteden muzdarip olduğunu dile getiren milletvekilleri, estetik operasyonların normalleştirilmesinin gençlerin ruh sağlığına hasar verdiğini vurguladı. 

Geri Dön 13 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN