Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Şubat 2023 Salı

Savunma Bakanı’ndan Marvel’a tepki

Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, Marvel'ın yeni filminde Fransız askerlerinin gösterilme şekline tepki gösterdi.

Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, Marvel’ın son filmi Kara Panter’de Fransız askerlerinin kurgusal bir Afrika ülkesine ait kaynakları çalmasına ilişkin sahneye tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Lecornu, “Silahlı kuvvetlerimizin böylesi yanlış ve yanıltıcı sunulmasını şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Sahnede bir grup Fransız askerinin Afrika ülkesi Mali’deki bir Takanda üssüne düzenlediği gizli operasyonda yakalandıktan sonra Birleşmiş Milletler toplantısına getirildiği ve Paris büyükelçisini utandırmak için kullanıldığı görülüyor.

Sahneyi kişisel sosyal medya hesabından paylaşan Fransız Gazeteci Jean Bexon, “Filmde Mali’de faaliyet gösteren kötü Fransız paralı askerleri, gerçekte yaşanan Barkhane Operasyonu’ndaki gibi giyinmişler” notunu düştü.

Fransa’nın Barkhane güçleri, 2013 yılından bu yana Mali’de bulunuyordu. Son olarak geçtiğimiz ağustos ayında ülkedeki son askeri birimin de ayrıldığı açıklandı. Fransa’nın Mali’de yaklaşık 2 bin 300 askeri vardı. 15 Ağustos 2022’de Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada Barkhane Operasyonu'nda yer alan son Fransız askerinin Mali’yi terk ettiği, bununla birlikte Fransa'nın Sahel, Gine Körfezi ve Çad Gölü bölgesinde teröre karşı mücadele ve istikrar hedefine bağlı kalacağı ifade edilmişti.

Geri Dön 14 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN