Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2023 Perşembe

Polis, 17 yaşındaki genci öldürdü: Fransa karıştı

Başkent Paris’te bir trafik polisi, dur ihtarına uymayan 17 yaşındaki genci vurarak öldürdü. Halk, başta Paris olmak üzere çok sayıda şehirde protestolar için sokağa indi. 

Olay, Paris’in batısında Nanterre banliyösünde yaşandı. Savcılık, polis memurunun, trafik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle sürücüyü durdurmaya çalıştığını, durmayınca da araca ateş açtığını açıkladı. 17 yaşındaki Nael M. isimli sürücü, olay yerine gelen ilk yardım ekiplerinin çabasına rağmen kurtarılamadı. 

Polis, cinayet şüphesiyle gözaltına alındı. Le Monde gazetesine göre, polis ilk ifadesinde, sürücünün polislere zarar vermek amacıyla aracı üzerlerine sürdüğünü iddia etti. Ancak Fransız Basın Ajansı AFP tarafından teyit edilen videolar, polisin ifadesini yalanladı. 

Paris Emniyet Müdürlüğü, polisin yaptıklarının ‘soru işaretleri yarattığını’, ancak memurun da kendisini tehdit altında hissetmiş olabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, olayı ‘açıklanamaz’ ve ‘mazeret kabul etmez’ olarak nitelendirdi. 

Fransa’da 2022 yılında 19 kişi, ‘dur ihtarına uymadığı için’ polis tarafından öldürüldü. 

Olayın ardından başlayan protestolarda, polis ve göstericiler çatıştı. Birçok şehirde, protestocular çöp bidonlarını, araçları, hatta evleri ateşe verdi; polis, protestoculara biber gazıyla müdahale etti. Paris’te en az 31 kişi gözaltına alındı. 

Geri Dön 29 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN