Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Nisan 2023 Cumartesi

Paris’te protestocular LVMH binasını bastı

Fransa’da emeklilik reformuna karşı perşembe günü greve giden yüz binlerce kişi, on ikinci kitlesel seferberlik gününde protesto için sokaklara indi. Anayasa Mahkemesi ise reformu onayladı.

Sendika verilerine göre bir milyondan fazla kişi sokaklardaydı. Protestocular, birçok bölgede kendilerine tazyikli su ve biber gazıyla müdahale eden polisle çatıştı.

Başkent Paris’te protestocular, Louis Vuitton’un da sahibi olan lüks moda şirketi LVMH’nın genel merkezine zorla girdi. 

LVMH binasının önünde konuşma yapan sendika lideri Fabien Villedieu, protestonun sembolik olduğunu belirterek, "Macron, emeklilik sistemini finanse etmek için para bulmak istiyorsa, buraya gelmeli" ifadelerini kullandı. Şirketin başında, Forbes listesine göre dünyanın en zengin insanı olan Bernard Arnault bulunuyor. 

Oxfam Enstitüsünün araştırmalarına göre, bu kişiden sadece yılda yüzde 2 varlık vergisi alınması, emeklilik kasasındaki açığı kapamak için yeterli. 

Emeklilik yaşını 64'e yükselten yasa, Anayasa Mahkemesi tarafından onaylandı.

Geri Dön 15 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN