Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2024 Pazartesi

Olimpiyat teftişleri başladı

Fransız hükûmeti, yaklaşan Paris Olimpiyatları öncesi, hijyen kontrollerinden fiyat denetimlerine kadar geniş bir yelpazede işletmeleri denetliyor.

Olimpiyat teftişleri başladı

Fransa, 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, Paris başta olmak üzere oyunların düzenleneceği tüm bölgelerde dolandırıcılık ve fırsatçılığa karşı kapsamlı denetimler başlattı. Fransız hükûmeti, hijyen kontrollerinden fiyat denetimlerine kadar geniş bir yelpazede işletmeleri denetliyor. Bu denetimler, giyim mağazalarından restoranlara, turizm sektöründen gıda sektörüne kadar uzanıyor.

Aşırı fiyata tolerans yok

Ulusal Dolandırıcılıkla Mücadele Kurumu, başkent Paris ve diğer şehirlerdeki işletmelerin hijyen ve fiyat politikaları üzerinde denetimlerin başladığını duyurdu. Kurum, işletmelerin Ulusal İstatistik ve Ekonomik Veriler Enstitüsü tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına uygun fiyat artışları yapabileceğini, ancak aşırı fiyat uygulamalarına tolerans gösterilmeyeceğini belirtti.

SignalConso şikâyet platformu

Tüketicileri Koruma, Genel Rekabet ve Dolandırıcılıkla Mücadele Dairesi (DGCCRF), oyunların gerçekleşeceği şehirlerde yaşayan tüketicileri ve turistleri korumak amacıyla SignalConso şikâyet platformunu daha aktif hâle getirdiğini açıkladı. 2023 yılında bu platformda 270 binden fazla şikâyet alındığı ve sahada 2 bin 900 müfettişin görevlendirildiği belirtildi. DGCCRF, tüm şikayetlerin ciddiyetle ele alınacağını ifade etti.

Ağır cezalar yolda

Şu ana kadar 4 binden fazla denetim gerçekleştirildiği ve olimpiyat öncesinde en az 10 bin kontrol yapılması hedeflendiği bildirildi. Ayrıca, tüm işletmelerin fiyatlarını kamuya açık şekilde belirtme zorunluluğu hatırlatıldı ve fiyat etiketi ile uygulanan fiyat arasında uyumsuzluk olması durumunda ağır cezaların uygulanacağı vurgulandı.

Konaklama da mercek altında

Turizm sektörü özellikle denetim altına alındı. Airbnb gibi platformlar üzerinden kiralanan oda ve evler ile otellerde belirlenen fiyatların detaylı bir şekilde inceleneceği kaydedildi. Bu denetimlerle, Olimpiyat Oyunları sırasında dolandırıcılık ve fırsatçılığın önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Geri Dön 06 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN