Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Aralık 2023 Pazartesi

Macron'dan İsrail'e kilise tepkisi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail'in Gazze'deki bir Katolik kilisesine yönelik saldırılarına karşı endişelerini dile getirdi.

Macron'dan İsrail'e kilise tepkisi

Macron, Noel öncesinde Kudüs Latin Patriği Başpiskoposu Pierbattista Pizzaballa ile bir telefon görüşmesi yaptı. Bu görüşmede, 16 Aralık'ta İsrail askerlerinin Gazze'deki Kutsal Aile Katolik Kilisesi'ne düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden iki Hristiyan için başsağlığı dileklerini iletti.

Macron, Gazze'deki Kutsal Aile Katolik Kilisesi'nin 'dramatik durumu' hakkında derin endişelerini ifade etti. Kilisenin, İsrail saldırılarının hedefi olduğunu ve her inançtan yüzlerce sivilin sığınağı hâline geldiğini belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı, Hristiyan toplulukların korunmasına yönelik Fransa'nın sorumluluğuna ve rolüne dikkat çekti. Fransa'nın Kudüs Başkonsolosluğu aracılığıyla yürütülen bu sorumluluğun, Hristiyan toplulukların karşılaştığı güncel risklere karşı 'tamamıyla' yerine getirileceğini vurguladı ve bunu 'tarihi miras' olarak nitelendirdi.

Geri Dön 25 Aralık 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN