Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Eylül 2023 Salı

Macron: Dünyanın tüm sefaletini biz sırtlayamayız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, göçmen kriziyle ilgili "Üzerimize düşeni yapıyoruz ama dünyanın tüm sefaletini biz sırtlayamayız" dedi.

Macron: Dünyanın tüm sefaletini biz sırtlayamayız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron İtalya başta olmak üzere Avrupa’da yaşanan mülteci krizine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşakın Macron, TF1 ve Frans 2 kanallarına verdiği demeçte, Fransa’ya her yıl 100 binden fazla kişinin iltica talebinde bulunduğunu hatırlattı, “Üzerimize düşeni yapıyoruz. Ancak dünyanın tüm sefaletini biz sırtlayamayız” diye konuştu. 

Macron, mülteci krizinde İtalya’nın yalnız bırakılmayacağını vurgularken, “İtalya Başbakanı Giorgia Meloni çevresindeki ideolojik baskılara rağmen, bu süreci sorumlulukla yürütüyor” diye konuştu. 

Fransız siyasetçi, kayıt dışı göçmenlerin haklarında koşulsuz şartsız bir iyileştirme yapılmayacağının altını çizdi. Sonbaharda Fransa Göç Yasası’na ilişkin yeni bir tasarının mecliste görüşüleceğini belirten Macron, “İltica başvuru prosedürlerini hızlandırmak istiyoruz. Fransa’ya sığınma hakkı olmayan herkesi sistemli bir şekilde geri göndermek istiyoruz” dedi. 

Macron ülkedeki istihdam açığına ilişkin ise “Önceliğimiz göçmenler yerine Fransız vatandaşlarına iş imkanı sağlanmasıdır” diye konuştu. 

Geri Dön 26 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN