Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Mart 2023 Çarşamba

Macron, Afrika stratejisini açıkladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, kıtadaki Fransız askeri üslerinin sayısını azaltacaklarını ve Afrika’ya ait kültürel varlıkların iadesini hızlandıracaklarını açıkladı.

Macron, Afrika stratejisini açıkladı

Orta Afrika ülkelerine 1-5 Mart tarihlerinde yapacağı resmi ziyaretler öncesinde açıklama yapan Macron, ‘Fransa'nın Afrika’daki askeri üslerinde bir dönüşüme giderek, özellikle kıtadaki işgücünü azaltacağını’ dile getirerek, bu dönüşümü Fransa’nın Afrika ülkelerindeki ‘çehresini değiştirmek’ için yapacaklarını kaydetti. 

Macron, ayrıca Afrika’ya ait kültür varlıklarının kıtaya iadesine dair bir yasa tasarısının önümüzdeki haftalarda parlamentoya sunulacağını açıklayarak, bu yaklaşımın tüm Avrupa tarafından benimsenmesini umduğunu kaydetti. 

Fransa Cumhurbaşkanı, Burkina Faso’da 2017’de benzer taahhütlerde bulunmuş, Avrupalı ülkelerin sömürgeci geçmişini kınayarak Fransa-Afrika ilişkilerinde ‘yeni bir sayfa açıldığını’ aktarmıştı. 

Geri Dön 01 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN