Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Temmuz 2024 Perşembe

Le Pen: İktidara gelmemiz an meselesi

. Aşırı sağcı siyasetçi Marine Le Pen, düzenlediği basın toplantısında Ulusal Birlik Partisi'nin (RN) iktidara gelmesinin "sadece bir an meselesi" olduğunu söyledi.

Fransa’da genel seçimlerin ardından siyasi hareketlilik devam ediyor. Aşırı sağcı siyasetçi Marine Le Pen, düzenlediği basın toplantısında Ulusal Birlik Partisi'nin (RN) iktidara gelmesinin 'sadece bir an meselesi' olduğunu söyledi. Le Pen, "Başbakanın hangi saflardan geleceğini ve ülke için hangi politikanın izleneceğini kimsenin bilmediği bir labirentteyiz" dedi.

Macron'un tutumu 'darbe' olarak nitelendirildi

Hauts-de-France bölgesinin Cumhuriyetçi (LR) Başkanı Xavier Bertrand ve milletvekili Olivier Marleix, kendi kamplarından bir başbakan atanarak 'birlik hükûmeti' kurulması ve Boyun Eğmeyen Fransa'ya (LFI) karşı durulması çağrısında bulundu.

Sol ittifak Yeni Halk Cephesi ise Cumhurbaşkanı Macron'u, Gabriel Attal'ı başbakan olarak tutma ısrarından vazgeçmesi konusunda ciddi şekilde uyardı. Seçimlerde birinci olan sol ittifaka hükümeti kurma çağrısında bulunmayan Macron'un bu tutumunun devam etmesi hâlinde 'anayasanın ruhuna ihanet' ve 'demokratik bir darbe' olarak nitelendirileceği belirtildi.

Geri Dön 11 Temmuz 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN