Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Aralık 2023 Salı

Kamu yayıncılığı vergisine düzenleme

Avusturya’da radyo-televizyon vergisi olarak bilinen ORF'ye yeni yıldan itibaren yeni düzenlemeler getirilecek.

Buna göre, ülke genelindeki her hane, evinde televizyon ve radyo bulunmasa dahi ücret ödemek zorunda kalacak. Söz konusu ücret, üç yıl boyunca ayda 15,30 avro tutarında olacak. Yıllık ORF ücretleri eyaletlere göre 183 avro ile 238 avro arasında değişiklik gösterecek.

Ocak 2024’ten itibaren, yalnız yaşayan aylık geliri 1.364 avrodan az olan haneler söz konusu vergiden muaf tutulacak. Bu rakam iki kişilik hanelerde ayda 2 bin 152 avro olarak hesaplanacak. 

Avusturya’da 2023 yılının sonuna kadar kamu yayıncılığı için GIS vergisi ödeniyordu. Ancak Anayasa Mahkemesi, kamu yayını yapan ORF programlarının internet üzerinden ücretsiz olarak izlenmesinin hukuka aykırı olduğuna hükmetmişti. Federal hükûmet, söz konusu karara göre GIS yerine, ORF katkı payı düzenlemelerinin yürürlüğe girmesine karar vermişti.

Geri Dön 19 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN