Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Ocak 2023 Perşembe

Gençlere 60 bin ücretsiz tren bileti!

Fransa ve Almanya arasındaki Elysee Antlaşmasının 60'ncı yıldönümünde iki ülke, yarısı Alman yarısı Fransız gençlere verilmek üzere 60 bin ücretsiz tren bileti dağıtacak. Biletler, Almanya-Fransa arasında kullanılabilecek.

Fransa ve Almanya’nın ulaşım bakanları Clément Beaune ve Volker Wissing, Elysee Antlaşması’nın 60'ıncı yıldönümünü kutlamak için bu yaz 27 yaşın altındaki gençlere 60 bin ücretsiz tren bileti dağıtılacağını açıkladı. Bakanlar, ayrıca Paris ve Berlin arasında yeni hızlı tren seferlerinin 2024’te başlayacağını duyurdu.

Yarısı Almanya’daki gençlere, yarısı Fransa’daki gençlere dağıtılacak biletler, Almanya-Fransa arasındaki trenlerde kullanılabilecek. Uygulamaya, devlet demir yolu şirketleri Deutsche Bahn ve SNCF de destek verecek. 

Fransa ve Almanya, bu şekilde çevreyi koruma hedefleri çerçevesinde tren kullanımını teşvik etmeyi ve iki ülke arasındaki kültürel bağları güçlendirmeyi hedefliyor.

Geri Dön 26 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN