Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2023 Perşembe

Fransa’da köpek dışkısı sorununa karşı DNA teknolojisi kullanılacak

Fransa'nın güneyindeki Béziers kenti, sokaklardaki köpek dışkısı sorununa karşı alışılmadık bir uygulama başlatıyor. Kentteki tüm köpeklerin DNA’larından bir genetik veritabanı oluşturulacak, ve bu sayede sokakta bırakılan dışkının hangi köpeğe ait olduğu tespit edilerek sahibine para cezası verilecek.

Béziers’in aşırı sağcı Belediye Başkanı Robert Ménard’ın önerisi üzerine yürürlüğe girecek uygulama çerçevesinde, kentteki tüm köpeklerin tükürük örnekleri toplanacak, böylece her köpek için bir ‘genetik pasaport’ oluşturulacak.

Bu ‘genetik pasaport’a sahip olmayan köpek sahipleri, 38 avro cezaya çarptırılacak. Köpeğinin dışkısını temizlemeyen köpek sahiplerine ise 122 avro para cezası uygulanacak.

 Belediye Başkanı Menard, dışkı sorununa karşı köpekler için DNA testi sistemini 2016’dan beri uygulamaya sokmaya çalışıyordu. Ancak yerel idare mahkemesi, uygulamanın ‘kişisel özgürlüğe saldırı’ olduğunu söyleyerek karara karşı çıkmıştı. Bu sefer mahkeme, uygulamanın 2 yıl boyunca test edilmesine izin verdi.

Aşırı sağcı Menard, özellikle göçmenler konusunda tartışmalı fikirleriyle biliniyor. Siyasetçi, 2015 yılında, kebap restoranlarının otantik Fransız kültürüne zarar verdiğini iddia ederek şehirde daha fazla kebap restoranı açılmasını yasaklamaya çalışmıştı.

Geri Dön 20 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN