Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Mayıs 2024 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta; acil uyarı sistemleri, maden sularında bakteri tespit edilmesi ve Paris'teki yangınlar vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa’da Perrier marka maden sularında yüksek oranda dışkı bakterileri tespit edildi. Gard kentinde yapılan incelemelerde, maden sularına lağım suyunun karıştığı ortaya çıktı. Yetkililer söz konusu durumun, geçtiğimiz mart ayında yaşanan fırtına ve şiddetli yağışlarla ilgisi olabileceğini açıkladı. Bakteri tespit edilen partilerdeki maden suları toplatıldı.

Paris’te 2 ayrı yangın: 4 ölü

Salı günü, başkent Paris’te meydana gelen iki ayrı yangında dört kişi hayatını kaybetti. İlk yangının kentin ikinci bölgesinde, 7 katlı bir binanın çatı katında çıktığı ve üç kişinin cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi. Polisin ilk açıklamalarına göre, yangının gaz sızıntısı nedeniyle çıktığı, çatı katının hırsızlık olaylarına karşı kitli olması nedeniyle, bina sakinlerinin pencereden dışarıya çıkamadıkları belirtildi.  İkinci yangının ise 15'inci bölgede meydana geldiği, bir kişinin yaşamını kaybettiği, diğer kişinin ise ağır yaralı olarak kurtulduğu duyuruldu.

Mona Lisa’ya özel oda ayrılacak

Paris’teki Louvre Müzesi'nde yer alan Leonardo da Vinci’nin ünlü tablosu Mona Lisa tablosunun sergi koşullarının iyileştirilmesi planlanıyor. Müze yönetimi, Kültür Bakanlığı ile görüşmelerin başladığının, bu kapsamda eserin özel bir odaya taşınabileceğini duyurdu.

Meclis: Osmanlı, Asuri ve Keldanilere soykırım uyguladı

Fransız Parlamentosu, 1915-1918 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'nun Asuri ve Keldanilere yönelik uygulamalarını soykırım olarak tanıma çağrısında bulundu. Türkiye Dışişleri Bakanlığı, bu kararı tarihi olayların siyasi çıkarlar için çarpıtılması olarak nitelendirerek, Türkiye için geçersiz olduğunu vurguladı.

Acil uyarı sistemleri test edildi

Fransa’da perşembe günü öğlen saat 12’de ülke genelinde sirenler test edildi. İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde itfaiyelerde 2 bin 133 siren çaldığını duyurdu. Uygulamayla acil uyarı sistemlerinin çalışıp çalışmadığı test edildi. Açıklamada, sirenlerin test sırasında 1 dakika 41 saniye boyunca çaldığı, afet durumlarında ise üç faz halinde her biri beş saniye aralıkla olmak üzere tekrarlanacağı açıklandı.

Fransızlar bu kez uçan taksileri protesto etti

Olimpiyatlarda ilk kez kullanılacak olan uçan taksiler, 30 kişilik maskeli grup tarafından protesto edildi. Eylemciler, ilk kez uygulanması planlanan uçan taksileri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün binasına sprey boyalar sıkarak protesto etti.

Geri Dön 05 Mayıs 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN