Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Nisan 2024 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta; ömür boyu sosyal konut hakkı, Guadeloupe'de ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve Paris Olimpiyatları vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'da geçtiğimiz yıl, 17 yaşındaki Nahel'in polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan ve 11 gün süren protestoların maliyeti 1 milyar avroyu buldu. Bu olaylar sırasında 782'si güvenlik görevlisi olmak üzere binlerce kişi yaralandı ve 16 bin 400'den fazla yer hasar gördü. Sigorta şirketlerine bildirilen zarar ise yaklaşık 793 milyon avroya ulaştı.

Ömür boyu sosyal konut hakkı kalkıyor

Fransız hükûmeti, ömür boyu sosyal konut (HLM) hakkını kaldırmayı öngören yasa tasarısını 7 Mayıs 2024'te mecliste görüşmeye açıyor. Sosyal konutlarda oturanların yüzde 8'i tahliye edilebilir.

Notre Dame Katedrali 5 yıl sonra yeniden açılıyor

Başkent Paris'te 5 yıl önce çıkan yangında ağır hasar gören Notre-Dame Katedrali'nin 8 Aralık'ta yeniden açılması planlanıyor.

Fransa denizaşırı topraklarında sokağa çıkma yasağı ilan etti

Fransa hükûmeti, denizaşırı topraklarından Guadeloupe Adası'nda suç oranlarındaki artışı gerekçe göstererek, 18 yaş altı gençlere saat 20.00'dan sonra sokağa çıkma yasağı uygulama kararı aldı.

Tasmasız köpek gezdirmek yasaklandı

Tasmasız köpek gezdirmek artık yasal olarak yasak. 15 Nisan'dan itibaren yürürlüğe giren yeni düzenleme kapsamında, kurallara uymayan köpek sahiplerine 750 avro para cezası uygulanacak.

Paris olimpiyatlara hazırlanıyor

Başkent Paris'te, 2024 Olimpiyat Oyunları hazırlıkları sürüyor. İçişleri Bakanlığı, etkinlikler sürecinde 25 bini istihbarat, 50 bin güvenlik personelinin görev yapacağını duyurdu.

NBA yıldızı Joel Embiid'in Macron'a yazdığı mektup ortaya çıktı

Kamerun asıllı Fransız NBA yıldızı Joel Embiid'in, 2021'de Cumhurbaşkanı Macron'a Fransız milli takımında oynamak için yazdığı mektup ortaya çıktı. Ancak Embiid, bu yılki olimpiyatlarda ABD forması giyecek.

Geri Dön 21 Nisan 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN