Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Ekim 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa’nın gündeminde bu hafta, İsrail-Filistin çatışmaları ile düzensiz göç tartışmaları geniş yer kapladı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Pazartesi günü, İsrail Konsolosluğuna saldırı planladığı iddia edilen 15-16 yaşlarındaki üç çocuk, cuma günü ise 18 yaşındaki Cezayir asıllı bir genç, Yahudilere yönelik terör saldırısı planladığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Fransa, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yapılan Gazze’de insani ateşkes oylamasında, kabul oyu kullanan ülkeler arasındaydı. Ayrıca, İsrail saldırıları sonucu insani krizin derinleştiği Gazze’ye bir hastane gemisi göndereceklerini de duyurdular. 

Öte yandan İsrail-Filistin arasında 7 Ekim’den bu yana devam eden çatışmaların ardından, sahte bomba ihbarları da başladı. Birçok yere onlarca asılsız bomba ihbarı verildi. Versay Sarayı’na yönelik asılsız ihbarı veren kişi ise 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Zanlının şizofreni hastası olduğu ortaya çıktı.

Düzensiz göç tartışmaları

Akdeniz ülkelerinden olan Fransa, düzensiz göçten en çok etkilenen Avrupa ülkelerinden biri. İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, bu yıl, aralarında Türklerin de bulunduğu 89 kişinin sınır dışı edildiğini duyurdu. Fransız Bakan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, sınır dışı edilen yabancıların ‘radikal eğilimler gösterdiğini’ iddia etti. 

Fransızlar üşüdü

Fransa Enerji Ajansı, 2022 kışında vatandaşların yüzde 80’inin, yani her 5 kişiden 4’ünün artan enerji fiyatları nedeniyle kaloriferleri daha düşük derecede yaktığını bildirdi.

Ermenistan’a silah desteği

Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, Fransa’nın Ermenistan’a GM200 tipi 3 radar satışı hava savunma sistemi satacağını duyurdu. Bakan ayrıca, Fransız askerlerinin, Ermenistan askerlerine eğitim vereceğini de kaydetti.

Geri Dön 29 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN